Home » Zmajevi u odličnoj formi, tokom vikenda postigli sedam golova i upisali dvije asistencije

Reprezentativci BiH iza sebe imaju odličan vikend, a za svoje klubove su postigli ukupno sedam golova te upisali dvije asistencije.

Juventus je u 14. kolu talijanske Serije A doživio treći poraz u sezoni i to od Genove, koja je na svom terenu pobijedila 3:1. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je postigao jedini gol za svoj tim nakon još jednog fenomenalno izvedenog slobodnog udarca. Mire je pogodio u 82. minuti, ali je na njegovu žalost to bio samo utješni gol za Juve. Veznjak Juventusa sada ima četiri postignuta gola za Staru damu, koja i dalje ima lidersku poziciju s 33 boda.

Kapiten Zmajeva i napadač Rome Edin Džeko nastavio je terorisati odbrane protivničkih ekipa u talijanskoj Seriji A. Vučica je upisala trijumf nad Pescarom rezultatom 3:2, a Dijamant je postigao prva dva gola, pogodio je u 7. i 10. minuti, a oba puta mu je asistirao Perotti.

Asistent je kasnije postigao pobjednički gol iz penala. Edin je na vrhu liste strijelaca Serije A sa 12 postignutih golova. Roma je druga s 29 bodova.

Bh. defanzivac Sead Kolašinac se upisao na listu strijelaca u utakmici 12. kola njemačke Bundeslige u kojoj je Schalke pobijedio ekipu Darmstadta. Kolašinac je postigao gol za izjednačenje rezultata na 1:1, a na kraju je slavio pobjedu Schalkea, bilo je 3:1. Seadu je ovo prvi bundesligaški gol u sezoni, a njegova ekipa je osma na tabeli sa 17 bodova.

Odličan dan u Bundesligi imao je i naš napadač Vedad Ibišević, koji je u pobjedi Herthe nad Mainzom 2:1 postigao oba gola za svoj tim.

Vedo je pogodio mrežu gostiju u 36. minuti za 1:1, a potom u 67. preokrenuo rezultat i donio sva tri boda klubu iz Berlina. Ibišević je treći strijelac Bundeslige sa osam golova, a Hertha je treća na tabeli i ima 24 boda. Na ovoj je utakmici postigao stoti bundesligaški gol, ali je igru napustio u 74. minuti zbog drugog žutog, odnosno crvenog karton.

Strijelac u pobjedi Cesene rezultatom 3:0 u okviru 16. kola talijanske Serije B bio je reprezentativac BiH Milan Đurić, koji je postigao prvi gol na susretu. To je njegov treći prvenstveni pogodak u sezoni, a Cesena se nalazi na 16. mjestu sa 16 osvojenih bodova.

Danijel Milićević je upisao asistenciju u pobjedi Genta nad Kortrijkom rezultatom 30. u okviru 16. kola belgijske Jupiler lige. Asistirao je kod prvog gola i sada ima osam asistencija u sezoni te pet golova. Gent je četvrti na tabeli sa 30 bodova.

Edin Višća je bio asistent u remiju Basaksehira na gostovanju kod Bešiktaša rezultatom 1:1 u okviru 12. kola turske Super Lige. Višća ima pet asistencija i četiri gola u sezoni, a njegov klub je prvi na tabeli sa 30 osvojenih bodova.