Home » Zrinjski eliminisan iz Lige prvaka od Slovana iz Bratislave, takmičenje nastavlja u Evropskoj ligi

Nogometaši Zrinjskog remizirali su sinoć na gostovanju protiv Slovana rezultatom 2:2 u revanš susretu 2. pretkola Lige prvaka, i nakon poraza u Mostaru rezultatom 1:0, eliminisani su iz najelitnijeg klupskog nogometnog takmičenja u Evropi.

Aktuelni prvak BiH takmičenje će tako nastaviti u 3. pretkolu Evropske lige, gdje će izvjesno igrati protiv islandskog Breidablika koji je u prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka poražen kod kuće protiv Danskog Copengahena rezultatom 2:0.

Eventualni prolaz značio bi i siguran plasman u Konferencijsku ligu, a čak i u slučaju eliminacije, Zrinjski bi igrao play-off za ulazak u grupe Konferencijske lige.

Što se tiče same sinoćnje utakmice, Slovan je poveo već u 5. minuti. Nakon kornera Čavrić je ostao sam na drugoj stativi i bez većih problema pogodio za 1:0.

Do isteka prvog dijela nije bilo izrazitih šansi na obje strane, pa su Slovaci otišli na odmor minimalnom prednošću.

U nastavku, u 57. minuti Čavrić je izašao sam ispred Marića, ali golman Zrinjskog je sjajno odbranio. Ipak, spasa nije bilo u 67. minuti kada je Zuberu postigao drugi gol za Slovan.

Iskoristio je jednu grešku u odbrani Plemića, a onda lijepim udarcem s distance pogodio za 2:0.

Samo što se krenulo s centra, Kiš je šutirao, ali je lopta otišla malo pored gola. Konačno, u 75. minuti Zrinjski je stigao do gola. Nakon ubačaja Kiša, lijepo se snašao Barišić i smanjio na 2:1.

Do kraja je Zrinjski opasno prijetio preko Ćanadžije, a u 93. minuti Mostarci su stigli do poravnanja preko Ivančića, no nažalost bilo je prekasno za potpuni preokret.

Za utjehu, Zrinjskom i dalje ostaju najmanje dvije velike šanse da se plasiraju u grupnu fazu jednog od evropskih takmičenja.