Home » Zrinjski pao u sudačkoj nadoknadi

Zrinjski pao u sudačkoj nadoknadi

Aston Villa je u susretu drugog kola Uefine Konferencijske lige na Villa Parku pobijedila Zrinjski rezultatom 1:0.

Iako je Aston Villa tijekom 90 minuta igre imala premoć na terenu, Englezi nisu stvorili previše ozbiljnih prilika pred golom Zrinjskog.

Posebice je to bio slučaj u prvom poluvremenu u kojem su bliže pogotku bili Plemići. Ta situacija dogodila se u 15. minuti kada je Mario Tičinović prošao po lijevoj strani, ubacio je u sredinu, Nemanja Bilbija je šutirao iz trka, a njegov udarac sjajno je obranio Emiliano Martinez.

Domaći nogometaši u prvom poluvremenu najbolju su šansu imali u 41. minuti kada je Nicolo Zaniolo pokušao škaricama, ali je pucao ravno u vratara Marija Marića.

U nastavku utakmice Aston Villa je krenula puno odlučnije prema golu Zrinjskog.

U 54. minuti Ollie Watkins šutirao je i pogodio Slobodana Jakovljevića u glavu, a glavni sudac pokazao je na bijelu točku. Međutim, nakon provjere video snimke poništio je svoju odluku.

Tri minute kasnije, nakon udarca iz kuta, Diego Carlos je šutirao dva puta, ali oba puta Marić je bio na mjestu.

U 70. minuti Youri Tielemans snažno je šutirao s 12 metara, ali ponovno je sjajan bio Marić.

Douglas Luiz pokušao je izravno iz kornera u 90. minuti, no Marić se ni ovaj put nije dao iznenaditi.

Gol odluke pao je u 94. minuti kada je John McGinn glavom u mrežu pospremio ubačaj Mattyja Casha.

U drugom susretu skupine E AZ Alkmaar je na svom terenu pobijedio Legiju iz Varšave 1:0, pa nakon drugog kola sva četiri kluba imaju po 3 boda.

Treće kolo igra se 26. listopada kada Zrinjski dočekuje Legiju, dok Aston Villa gostuje kod Alkmaara.