Home » Zverev savladao Đokovića za finale u Torinu

Zverev savladao Đokovića za finale u Torinu

Njemački teniser Aleksander Zverev (Alexander) odigrao je odličnu partiju i u polufinalu završnog mastersa u Torinu savladao Novaka Đokovića sa 2:1. Po setovima je bilo 7:6, 4:6 i 6:3, objavio je avaz.ba

Nakon prvog i najneizvjesnijeg seta, koji je Zverev dobio nakon taj-brejka, u drugom je Đoković odigrao puno bolje, te poravnao na 1:1.

U trećem setu je Zverev bio mnogo pribraniji, a do brejka je stigao već na drugom servis gemu protivnika. Đoković je spasio jednu brejk loptu, ali nije uspio i drugu. Nijemac je osvojeni brejk potvrdio servis gemom.

Đoković je priliku za povratak imao u 7. gemu treće dionice, kada je bio u brejk šansi, ali se Zverev izvukao. U posljednjem gemu Zverev nije izgubio nijedan poen.

U finalu će ga čekati Danil Medvedev, koji je ranije danas savladao Kaspera Ruda (Casper Ruud) sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2).