Home » Baraž za Prvu ligu FBiH: Klis i Čelik remizirali u Konjicu, odluka pada u Zenici (VIDEO)

U bh. fudbalu sedmica u toku donosi utakmice baraža za ulazak u Prvu ligu FBiH, a jučer su odigrani i prvi mečevi. Zanimljivo je bilo u Konjicu gdje je FK Klis Buturović Polje dočekao NK Čelik Zenica.

U pitanju je bio duel prvaka Druge lige FBiH-jug i prvaka Druge lige FBiH-centar, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Čelik bolje otvara utakmicu. U sedmoj minuti Šijerkić je imao priliku, ostalo je 0:0.

Velika šansa za goste iz Zenice u 14. minuti. Sivac ubacuje, Šijerkić nije bio precizan. Slabo je zahvatio loptu.

Zeničani su u ti momentima bili bolji rival, a krajem prvog poluvremena Klis se oslobađa pritiska i bilježimo šansu za Grahu u 36. minuti.

Ipak do odlaska na odmor pogodak u mreži Čelika. U 42. minut Vila pogađa za 1:0 i slavlje domaćih navijača, a dvije minute kasnije Durmo spašava Čelik, moglo je biti 2:0, ali na odmor se ipak odlazi rezultatom 1:0 za Klis.

Drugo poluvrijeme sjajno počinje za goste.

U 52. minuti dosuđen je slobodan udarac iz dobre pozicije, a Žuna je uz pomoć živog zida pogodio za 1:1 i veliko slavlje navijača Čelika koji su u velikom broju doputovali u Konjic.

Nakon gola Žune pritisak Čelika, ali domaći igrači su odoljevali, bili su sigurni u odbrani.

Do kraja nije bilo uzbuđenja, završeno je rezultatom 1:1 i odluka pada u Zenici u revanš duelu koji je na rasporedu u nedjelju.