Home » EL: Nakon Širokog, ispali i Radnik i Sloboda

EL: Nakon Širokog, ispali i Radnik i Sloboda

Nakon Širokog Brijega i bijeljinskog Radnika, večeras je u Jerusalemu i treći naš predstavnik u Evropskoj ligi, tuzlanska Sloboda, ispao već u 1. pretkolu. Tuzlaci su, nakon prošlosedmičnih 0:0 u Zenici, večeras izgubili s minimalnih 0:1, nakon što je u 66. minuti Ivan Kostić skrivio penal, a realizirao ga Atzily. Može se kazati da je ovo bio i očekivan ishod dvobja bh. viceprvaka i izraelskog predstavnika. Tuzlaci su meč završili s 10 igrača, jer je Aldin Džidić u 87. minuti dobio i drugi žuti, automatski crveni karton.

Nekoliko sati ranije, nakon 0:0 iz Bugarske, naš pobjednik Kupa, bijeljinski Radnik, izgubio je s 0:2 na Gradskom stadionu u Banja Luci od bugarskog Beroea iz Srare Zagore. Strijelac oba gola za goste, u 79. i 80. minuti, bio je Pochanski. Eliminacija Radnika također je očekivana, dok se iznenađenjem može smatrati ispadanje Širokog Brijega u utorak navečer od malteške Birkirkare. Širokobriježani su, nakon neriješenih 1:1 prošle sedmice na Pecari, u uzvratu poraženi s 0:2. Strijelac oba gola za domaćene bio je Srbijanac Srđan Dimitrov. Nakon eliminacije trener Širokog Slaven  Musa je podnio ostavku, koju je klupsko vodstvo i prihvatilo.