Home » Dilaver junak Čelika: Sloboda poražena na Bilinom polju!

Dilaver junak Čelika: Sloboda poražena na Bilinom polju!

Čelik je u 20. kolu Premijer lige BiH ugostio velikog rivala Slobodu i na kraju je slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Dugo smo na Bilinom polju čekali na uzbuđenja. Čak 25 minuta na terenu se nije dešavalo gotovo ništa, ali su do kraja prvog dijela viđena dva gola i jedna velika šansa.

Čelik je poveo u 27. minuti meča. Odlično je po lijevoj strani prošao Dedić, ubacio je za Harisa Dilavera koji pogađa za prednost domaćeg tima od 1:0.

Otvorila su se potom oba tima. Haris Dialver u 31. minuti propušta veliku šansu kada iz dobre pozicije šutira pored gola, no u 45. minuti je ipak precizan. Sjajno se snašao i pogodio je za vodstvo Čelika od 2:0 na poluvremenu.

Sloboda je na samom otvaranju drugog poluvremena došla do gola koji ih je vratio u igru. Said Husejinović je prekrasno pogodio za 2:1.

Ipak potom je uslijedila poprilično dosadna igra sa obje strane. Viđeno je dosta grešaka sa obje strane i tek poneki pokušaj prema oba gola.

Sloboda je bila ta koja je imala veći posjed lopte, ali Tuzlaci jednostavno nisu mogli da stvore pravu šansu pred golom protivnika, dok je Čelik šanse čekao iz kontri.

Pokušao je Zlatan Nalić promijeniti nešto izmjenama. Livančić, Musić i Zukić su dobili šansu, ali je nisu iskoristili.

Nijedan tim na kraju nije dočekao da postigne još poneki pogodak. Sloboda je imala sjajan šut preko Alispahića u prvoj minuti nadoknade, ali Pavlović je sjajno skinuo njegov šut.

Ostalo je tako 2:1 za Čelik koji je došao do važna tri boda.