Home » Konferencijska liga: Fiorentina i West Ham večeras se bore za evropski trofej nakon više od pola stoljeća

Večeras ćemo u Pragu dobiti novog osvajača UEFA-ine Konferencijske lige, njenog drugog izdanja.

Prošlosezonskog osvajača Romu će večeras naslijediti engleski West Ham ili italijanska Fiorentina.

Večerašnji susret je bitan za oba kluba jer više od pola stoljeća čekaju evropsku titulu. Fiorentina je osvojila Kup pobjednika kupova 1961., a West Ham četiri godine kasnije.

Također, utakmica je bitna jer će pobjednik večerašnjeg duela osigurati mjesto u Evropskoj ligi sljedeće sezone, a ni West Ham ni Fiorentina to nisu učinili kroz domaća takmičenja.

West Ham je sezonu završio na 14. mjestu Premiershipa, dok je Fiorentina završila na osmom mjestu u italijanskoj Serie A.

Vjerovatni sastavi za večerašnji susret izgledaju ovako:

Fiorentina: Terracciano, Dodo, Igor, Milenković, Biraghi, Mandragora, Amrabat, Gonzalez, Bonaventura, Ikone, Cabral.

West Ham: Areola, Kehrer, Zouma, Aguerd, Cresswell, Soucek, Rice, Paqueta, Bowen, Antonio, Benrahma.

Susret Fiorentina – West Ham igra se večeras u Pragu na Fortuna Areni s početkom u 21 sat.