Home » KupBiH: Radnik deklasirao Slobodu i izborio Evropu!

KupBiH: Radnik deklasirao Slobodu i izborio Evropu!

Bijeljinski Radnik ovogodišnji je osvajač Kupa BiH te je, ako posljednji bh. premijerligaš, izborio plasman u pretkolo Evropske lige. Radnik je u uzvratnom meču finala Kupa BiH, nakon neriješenih 1:1 prije sedam dana u Tuzli, danas s visokih 3:0 porazio Slobodu te osvojio svoj prvi trofej u historiji kluba. Strijelci za Radnik bili su Dušan Hodžić u 5., zatim Tuzlak i kapiten bijeljinskog tima, stoper  Samir Memišević, koji je mrežu Tuzlaka zatresao u 64. i 87. minuti. Sloboda je, tako, ponovo ostala bez trofeja Kupa BiH.

Tuzlaci su meč završili i bez trenera Husrefa Musemića, koji je sredinom drugog poluvremena zbog prigovora udaljen s klupe i ostatak meča pratio s tribine. Trijumfom Radnika, bez plasmana na evro-scenu ostao je prošlogodišnji prvak BiH, Sarajevo. Našu će zemlju u kvalifikacijama za Ligu prvaka predstavljati prvak Zrinjski, dok će u kvalifikacije za Ligu Evrope pobjednik Kupa BiH Radnik, drugoplasirana Sloboda i trećeplasirani Široki Brijeg.