Home » Premijer liga: Čelik savladao Slobodu u Tuzli

Premijer liga: Čelik savladao Slobodu u Tuzli

Sloboda je u 23. kolu Premijer lige BiH dočekala Čelik i slavila je pobjedu od 0:1.

Domaći tim je imao veći posjed lopte od samog početka utakmice. Ipak, pred golom gostiju iz Zenice su bili bezopasni i nisu uspijevali napraviti pravu šansu.

Zato je Čelik svoju šansu iskoristio u 18. minuti. Lijepu akciju završio je sjajni Haris Dilaver i doveo je svoj tim u prednost od 0:1. Ovo mu je bio peti gol u četiri posljednje utakmice.

Sloboda je nakon gola ponovo bolje stajala na terenu. Međutim, svi prilazi golu Čelika su bili zatvoreni, a u 32. minuti domaći tim ipak stvara dobru šansu. Husejinović je ostavio loptu za Amara Beganovića, ali mladi bek Tuzlaka ju šalje daleko preko gola.

Do kraja prvog poluvremena Sloboda je jalovo napadala. Nije bilo pravih šansi i na odmor se otišlo vodstvom Čelika od 0:1.

Zeničani su se u nastavku sjajno branili. Šansu za novi gol su čekali iz kontre, a u 60. minuti su je umalo i dočekali nakon što se Jurina našao pred golom, ali je promašio dobru šansu.

Sloboda tek u 69. minuti stvara dobru priliku. Rezervista Antonio Vidović je iz teške pozicije pogodio stativu, ali je to bio nagovještaj da će domaći krenuti po jedan bod.

Ipak, nisu previše napravili. Imali su opasnih napada, ne i završince, a Miletić je u 82. minuti propustio šansu da riješi sve dileme oko pobjednika i iz dobre pozicije šutira pravo u Vukliša.

Do kraja se Čelik uspio odbraniti. Ostalo je 0:1 i Čelik je nastavio seriju dobrih rezultata. Ovo je Zeničanima prvi gostujući trijumf u sezoni.