Home » Jedna osoba uhapšena u selu Ošve, za drugom se traga

Jedna osoba uhapšena u selu Ošve, za drugom se traga

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona tragaju za jednom osobom iz Ošvi nakon sukoba u ovom maglajskom selu, potvrđeno je za N1.

Kako je za N1 kazala Aldina Ahmić, portparolka MUP-a ZDK, među mještanima Ošvi došlo je do nesuglasica a vezano za korištenje mjesnog vodovoda.

“Došlo je do onečišćenja jednog bazena i mi smo poslali naše službenike. Jedna osoba je uhapšena za koju se sumnja da je to uradila. U toku su aktivnosti na pronalasku još jedne osobe”, kazala je Ahmić za našu televiziju.

Iz komesarijata MUP-a ZDK nam je potvrđeno da je uhapšen Jasmin Batanović, a da je u toku potraga za Ademom Karamujom.

“Oni se terete za krivično djelo izazivanje opće opasnosti i onečišćenje vodovoda i živežnih namirnica”, kazali su nam iz komesarijata MUP-a ZDK. Krivično djelo desilo se u nedjelju i od tada je Karamuja u bjekstvu.

Iz SIPA-e su nam potvrdili da prate slučaj na kojem radi kantonalni MUP.

Podsjetimo, Karamuja je hapšen u okviru akcije Damask 2014. godine a Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je protiv njega i još 11 osoba podiglo optužnicu da su postali članovi organizovane terorističke grupe i da su protivzakonito učestvovali u oružanim sukobima na području Sirije i Iraka.

 

N1Info

Tags




VIDEO: POGLEDAJTE KAKO IZGLEDA PUT OD MOSTARA DO NEUMA