Home » Zrinjski odbranio titulu nogometnog prvaka BiH

Zrinjski odbranio titulu nogometnog prvaka BiH

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su u Mostaru u okviru posljednjeg kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine ekipu Slobode rezultatom 2:0 i tako su odbranili titulu šampiona naše države.

Izabranicima trenera Blaža Sliškovića za peti trofej najboljeg u BiH bila je potrebna pobjeda protiv Tuzlaka bez obzira na ishode Željezničara i Sarajeva, koji su imali teoretske šanse osvojiti prvo mjesto.

Već u desetoj minuti Plemići su stigli u vodstvo kada je Filipović sjajno ubacio s desne strane, što je iskoristio Bilbija matiravši Muminovića.

Danas sjajni Bilbija udvostručio je prednost Zrinjskog tri minute prije odlaska na odmor i već je tada bilo jasno da će trofej prvaka ostati u Mostaru.

Pola sata prije kraja meča Mešanović je postigao treći gol za Zrinjski sjajnim udarcem iz daljine i time postavio konačni rezultat utakmice.

Željezničar je u posljendnjim minutama utakmice savladao Radnik na Grbavici rezultatom 2:1.

Gosti su vodstvo stigli u petnaestoj minuti kada je Peco postigao prekrasan gol s ivice šesnaesterca.

Krenuli su potom Plavi ofanzivno, a najbliži golu u prvom poluvremenu bili su Crnov i Lendrić.

Do izjednačenja izabranici Slavka Petrovića stigli su u 57. minuti kada se nakon gužve u šesnaestercu najbolje snašao najbolji strijelac lige Lendrić.

Imali su do kraja meča nogometaši Željezničara inicijativu, ali bez konkretnog učinka, dok je Kjosevski u nekoliko navrata spašao domaći tim poraza.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Zakarić je nakon odbijene lopte donio slavlje Plavima.

Krupa je pobijedila Sarajevo minimalnim rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja dvije ekipe koje su nalazile u dobroj formi pred današnji meč.

Nije viđena niti jedna ozbiljna prilika za postizanje gola, a Sarajevo je odigralo jedno od najlošijih poluvremena ove sezone.

Krupa je u vodstvo stigla u 55. minuti kada je Dujaković pogodio nakon što je Pavlović odbio šut Milanovića.

Do kraje meča nije bilo većih uzbuđenja pa nije bilo ni promjene rezultata.