Home » West Ham u 90. minuti srušio Fiorentinu i osvojio trofej Lige konferencija

West Ham u 90. minuti srušio Fiorentinu i osvojio trofej Lige konferencija

Nogometaši West Hama slavili su sinoć u finalnoj utakmici Lige konferencija protiv Fiorentine rezultatom 2:1, a gol za pobjedu u 90. minuti postigao je Bowen.

Gledaoci na stadionu u Pragu u prvom su poluvremenu vidjeli pravu šahovsku partiju. Igralo se uglavnom na sredini terena, a Viole su bile za nijansu konkretnije.

Prilika vrijednih pomena gotovo da nije bilo, da bi u drugom dijelu pala sva tri pogotka.

Said Benrahma je u 62. minuti realizovao jedanaesterac nakon što je prethodno rukom u kaznenom prostoru igrao Birahgi. Sudija Del Cerro se prilikom odluke da pokaže na 11 metara konsultovao sa VAR-om.

Fiorentina se svega pet minuta kasnije vratila u igru kada je Bonaventura loptu zakucao u mrežu nakon pasa Gonzaleza.

Uslijedio je ponovo period bez većih uzbuđenja, a kada je susret trebao biti gotov i ući u produžetke Bowen je bacio engleske navijače u trans.

Sjajno krilo Čekićara pobjeglo je odbrani tima iz Firenze i savladalo golmana Terracciana. Prethodno ga je odličnim dubinskim pasom proigrao Lucas Paqueta.

Po završetku meča uslijedilo je veliko slavlje pristalica West Hama koje su ušle na teren Fortuna Arene kako bi novi evropski trofej proslavili sa svojim ljubimcima.Do večeras jedini su osvojili u sezoni 1964./65. kada su slavili u Kupu pobjednika kupova.Čekićari su postali drugi osvajači Lige konferencija, a premijerno izdanje prošle godine pripalo je Romi.

Fiorentina je tako nakon poraza u finalu Kupa Italije od Intera 24. maja i večeras izgubila na posljednjoj prepreci do jednog trofeja.

Izvor: klix.ba